8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

UEFA konfirmon vendet që do jenë me spektatorë në Euro 2020

UEFA ka njoftuar se cilat vende do mirëpresin spektatorët në stadiume për Evropianin 2020.

Euro 2020 do zhvillohet në stadiumet e qyteteve si Londra, Glasgou, Dublin, Amsterdam, Kopenhagë, Petersburg, Bilbao, Munih, Budapest, Baku, Roma dhe Bukureshti do zhvillohen sfidat për Evropianin e ardhshëm.

UEFA ka konfirmuar se në këto vende do lejohet që 25 për qind i stadiumit të jetë i mbushur me tifozë dhe pritet që të jenë edhe me shumë tifozë në gjysmëfinale dhe finale.

Të gjitha vendet ku do jenë të pranishëm spektatorët në Euro 2020:

1.Londër – Angli

2.Amsterdam – Holandë

3.Kopenhag – Danimarkë

4.Petersburg – Rusi

5.Bilbao – Spanjë

6.Budapest – Hungari

7.Baku – Azerbajxhan

8.Romë – Itali

9.Bukuresht – Rumani

10.Glasgou – Skoci

Ndërsa, në Gjermani, ende nuk dihet nëse tifozët do lejohen në stadiume, kurse qyteti i Dublinit në Republikën e Irlandës ka konfirmuar se nuk do lejohen.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com