10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

UEFA ‘kërcënon’ klubet, dy vite mos pjesëmarrje në LK

Drejtuesit e UEFA-së janë duke ‘kërcënuar’ klubet evropiane që do t’i pezullojnë nga Liga e Kampionëves dhe Ligës e Evropës për dy vite katër klubet ‘rebele’ që ende nuk janë larguar nga projekti i Superligës Evropiane.

Gjashtë klubet angleze njoftuan me largimin nga Superliga Evropiane, pas tyre Inter dhe Atletico, kësisoj Florentino Perez që ishte president bëri të ditur se projekti është shtyrë për një kohë.

Por, Real Madrid, Barcelona, Juventus dhe AC Milan janë ende formalisht pjesë e projektit.

Presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin dëshiron që ky projekt të mbyllet dhe ka bërë të ditur dënimin për klubet që do vazhdojnë të qëndrojnë në Superligën Evropiane.

UEFA konsideron t’i dënojë klubet e mbetura me dy vite mos pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve ose Ligën e Evropës.

Ky vendim ende nuk ka hyrë në fuqi, por klubet thuhet se kanë marrë ‘kërcënimin’ nga UEFA dhe gjatë verës do shihet vendimi përfundimtar i klubeve.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More