15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Bota

U deklarua i vdekur gjatë tsunamit të vitit 2004, familja e gjen në spital psikiatrik pas 16 vitesh

Një polic, i cili ishte deklaruar i vdekur pas tsunamit të vitit 2004 në Indonezi, është gjetur i gjallë nga familjarët e tij, në një spital psikiatrik. Mendohet se polici kishte pësuar një traumë të rëndë psikologjike nga tragjedia dhe kishte pësuar probleme të rënda mendore.

Abrip Asep ishte në krye të detyrës kur tsunami i Oqeanit Indian goditi Indonezinë më 26 dhjetor 2004. Ai u mendua mes 230 000 viktimave që shkaktoi ky tsunami, dallgët e të cilit arritën lartësinë 30 metra.

Familjarët e gjetën kur në një grup në rrjetet sociale, u postuan disa foto të tij.

“Ishte e pabesueshme. Pas 16 vitesh kur nuk kishim asnjë lajm prej tij dhe e mendonim të vdekur, na del para syve”, tha një nga familjarët.

Tsunami që goditi Indonezinë ishte efekt i një tërmeti nënujor me magnitudë 9,3. Ky është tërmeti i tretë më i fortë i regjistruar ndonjëherë në një sizmograf.

Related posts

Është zyrtare – largimi i kancelares Angela Merkel

Admin

Aksion i përbashkët europiano-amerikan: Arrestohen 150 persona, konfiskohen 31 milionë dollarë

Admin

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Admin

Gruaja e parë me ngjyrë në Bundestag – kush është Awet Tesfaiesus

Admin

Barbel Bas zgjidhet presidente e re e Bundestagut

Admin

Inteligjenca amerikane: Shteti Islamik mund ta sulmojë SHBA-në

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com