26.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Tuchel tregon se pse Chelsea nuk e transferojë mbrojtësin Kounde

Jules Kounde ka qenë dëshira e madhe e Chelseat për repartin e mbrojtjes.

Por përkundër disa ofertave të nisura në drejtim të Sevillës, skuadra londineze nuk arriti ta transferojë mbrojtësin francez.

Oferta më e lartë e Chelseat në drejtim të klubit spanjoll kapi shifrën e 70 milionë eurove, por Sevilla kërkoi 80 milionë për ta lënë të lirë.

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ka folur pas fitores 3-0 ndaj Aston Villës për dështimin e transferimit të Koundes në Stmaford Bridges.

“Marina Granovskaia ishte përgjegjëse për transferimin e tij. Ne ishim në kontakt me të dhe Petr Cech. Ne të tre e dinim gjithë situatën që transferimi mund të ndodhte, por edhe mund të dështonte”, tha Tuchel.

“Unë ju thash të gjithëve se do të isha i lumtur nëse do ta sillnim atë lojtarë, por edhe nëse nuk arrihet do të gjejë zgjidhje brenda ekipit aktual”.

“Është e qartë se ne u përpoqëm shumë për Kounden, por ishte shumë, shumë vonë në këtë afat kalimtar”, deklaroi trajneri gjerman.

Chelsea e ka nisur për mrekulli edicionin e ri në Ligën Premier ku në katër ndeshjet e para ka grumbulluar 10 pikë. 

Related posts

Ish futbollisti i Bayer Leverusen, Besiktas dhe Fenerbahce, vret një person dhe plagosë katër të tjerë

Admin

Suedia publikon listën për ndeshjen me Kosovën, rikthehet Zlatan Ibrahimovic

Admin

Sot kthehet Liga e Kampionëve, tetë ndeshje në orar – spikat takimi Man City-PSG

Admin

Anelka: Mbappe duhet të jetë numri një te PSG, Messi duhet të ndryshojë dhe t’i shërbejë atij

Admin

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

Admin

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com