39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Kosovë Kronika Rajoni

Treni godet veturën në Pejë, lëndohen 4 persona

Treni godet veturën, lëndohen katër persona në Pejë

Një makinë që po kalonte binarët në pjesën ku rruga tranzitore lidhet me rrugën kryesore me katër korsi Pejë-Prishtinë, është goditur nga treni këtë të mërkurë.

Aksidenti që ndodhi rreth orës 12:30 në dalje të qytetit të Pejës u lënduan katër persona.

Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Pejës. kështu ka bërë të ditur për KosovaPress zëdhënësi i Policisë së Pejës, Driton Rugova.

“Treni i udhëtarëve ka goditur një veturë dhe si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar katër persona, të cilët kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar në spitalin e Pejës për trajtim. Kurse, njësia rajonale rrugore për hetimin e aksidenteve është duke hetuar rastin”, tha tregoi Rugova.

Related posts

Policia kap dy shtetas të huaj që tentuan të futen ilegalisht në Kosovë

Admin

Aksident trafiku rrugën “Tirana” në Prizren

Admin

Raporti i OSBE/ODIHR, Basha: Të ndëshkohen autorët e masakrës zgjedhore

Admin

Haziri: LDK nuk ka nevojë sillet sikur VV në opozitë, roli ynë dallon si nata me ditën

Admin

Hasani: Marrëveshja e propozuar nga Kurti për paqe me Serbinë është primitive

Admin

Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More