18.1 C
Los Angeles
October 3, 2022
DailyNews – MK
Showbiz

Transformimi i Cara Delevingne nga një yll mode në një gjendje shqetësuese

Për vite, Cara Delevingne ka qenë modelja me një karrierë jashtëzakonisht të suksesshme dhe ka shtyrë kufijtë me pamjen e saj ikonike.

Por, 30-vjeçarja, ka ngjallur frikë kohët e fundit, pasi u shfaqën një sërë fotosh shqetësuese ku ajo dukej e çrregullt, duke u larguar nga avioni privat i Jay-Z.

Ndryshimi i saj dramatik në pamje është shumë larg nga adoleshentja me fytyrë të freskët që nënshkroi një agjenci modelimi kur ishte vetëm 17 vjeç, në vitin 2009.

Foto: BackGrid

Cara, e cila është nga një familje e shoqërisë së lartë dhe e rritur në Belgravia të Londrës, shpërthej si modele në vitin 2011 kur drejtori i atëhershëm kreativ i “Burberry”, Christopher Bailey, e mori atë në shfaqjen e tij të Javës së Modës në Londër, kur ajo ishte 18 vjeçe.

Ajo shpejt u bë një nga modelet më të kërkuara në botë – dhe më vonë mori pjesë si aktore në filma të suksesshëm, duke përfshirë “Suicide Suicide” në 2020.

Por, këtë javë, fansat janë shqetësuar pasi ylli nuk mori pjesë në prezantimin e koleksionit të saj me të ndjerin Karl Lagerfeld në New York që u mbajt të hënën (12 shtator).

Pamjet e mëparshme kishin treguar “rebelin” e vetëquajtur duke pirë duhan para se të shkonte në një dyqan seksi.

Foto: Getty

Dhe muajin e kaluar ajo u pa duke qëndruar në krye të një automjeti ndërsa ishe në ishullin e festës në Ibiza me akotret Margot Robbie dhe Sienna Miller teksa festonte ditëlindjen e 30-të.

Cara ka rrëfyer se është tërhequr nga marrja e drogës në të kaluarën dhe më parë ka luftuar për të përballuar presionet e botës së modës.

Ajo gjithashtu është diagnostikuar më parë me çrregullimin e deficitit të vëmendjes dhe hiperaktivitetit.

Modelja u pa në Glastonbury gjatë verës dhe në festivalin bohem “Burning Man” në shkretëtirën e Nevadës javën e kaluar, ku miqtë raportuan se ajo mezi ndaloi për të ngrënë.

Më poshtë sjellim ndryshim e saj gjatë viteve:

2009

Foto: Getty

2010

Foto: REX

2011

Foto: Getty

Foto: Getty

2012

Foto: Getty

2013

Foto: Getty

2014

Foto: Getty

2016

Foto: Getty

2017

Foto: Getty

Foto: Getty

2019

Foto: REX

2021

Foto: Getty

Related posts

Naim Abazi rrëfen njohjen me Mihrije Brahën: Ishte dashuri me shikim të parë

admin

U kritikua për videon ku u tall me fëmijët jetim, reagon influencerja

admin

Në pritje të fëmijës së tyre të parë, Einxhel dhe Dagz na zbulojnë se si do të duket djali i tyre në të ardhmën

admin