21.7 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Transferimet e munguara të Bartomeut te Barcelona

Barcelona është një nga skuadrat më të mëdha në botë, dhe kërkimi i lojtarëve më të mirë, është diçka normale.

Por, presidenti i tyre kohëve të fundit ishte vënë pas shumë lojtarëve cilësorë, për të forcuar skuadrën.

Këtë afat kalimtar, objektivi kryesor i Barcelonës ka qenë Lautaro Martinez i Interit, marrëveshje që nuk u arrit.

Pas dështimit me Lautaron, Barca u kthye ka Memphis Depay i Lyon, ku dështoi sërish.

Dëshirë e Barcës ka qenë edhe Eric Garcia i Manchester Citiyt, lojtar i cili ka dalë nga akademia e katalanëve.

Duke marrë tranferimet që nuk ndodhën këtë verë, e duke iu shtuar edhe atyre të viteve të kaluara, mediet në Spanjë kanë kompletuar një formacion me transferimet e munguara të Bartomeut.

Në këtë formacion nuk është përmendur vetëm portieri, me Barcën që e kanë portën e sigurt me Ter Stegen.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More