1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Trajneri i Portugalisë zbulon objektivin më të madh të Cristiano Ronaldos

Trajneri i Kombëtares së Portugalisë, Fernando Santos ka thënë se qëllimi kryesor i yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo është Kupa e Botës.

Portugalia do përballet me Azerbajxhanin javën e ardhshme dhe do stërviten te qendra e Juventusit.

Santos ka zbuluar se 36-vjeçari nuk është i motivuar për suksese individuale, por synon Kupën e Botës.

“Jam i sigurt se Cristiano është më shumë se motivuar, jo vetëm sepse shënon gola”.

“Cristiano ka motiv shtesë sepse përfaqëson Kombëtaren. Jam i sigurt se do këtë ambiciet e njëjta, jo vetëm të mendoj për golat personal, por të fokusohet te Kombëtarja”.

“E di që ka ëndërr të marrë pjesë në këtë objektiv, që është të luajë në Kupën e Botës dhe ta fitojë. Ky është objektivi kryesor”.

Ndërsa, gjithashtu flitet për rikthimin e mundshëm te CR7 në Real Madrid.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com