11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Trajneri i Holandës flet për të ardhmen e Depay, përmend disa klube

Trajneri i Holandës, Frank de Boer, ka pranuar se Memphis Depay do të përshtatej në Inter ose Juventus.

Kontrata e 27 vjeçarit do të skadojë me Lyonin në përfundimin e këtij sezoni dhe shumë klube evropiane kanë shprehur interesim për të.

De Boer nuk është i shqetësuar për thashethemet e fundit dhe beson se lojtari është i fokusuar në Kampionatin Evropian 2020.

“Nuk e di se ku do të luajë Memphis sezonin tjetër por besoj se ai ka një mentalitet të madh”, ka thënë De Boer për Tuttosport.

I pari i Holandës ka treguar se lojtari është një sulmues i mirë dhe kapiten i Lyonit.

“E shoh atë duke luajtur mirë në çdo klub që do të shkojë, sikurse Juventus, Barcelona, Inter. Ai do të vendsoë dhe më pas ne do të ndjekim atë prej cilësdo skuadër që luan”.

Depay ka shënuar 19 gola dhe ka regjistruar 10 asistime në 35 ndeshje të Ligue 1 këtë sezon.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com