22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Trajçevski: Nga mediat dëgjova se prodhojnë kriptovaluta në Qendrën Tregtare të Qytetit

Shkup, 16 nëntor – Drejtori i Qendrës Tregtare të Qytetit, Gjoko Trajçevski theksoi se nga mediat është njoftuar se në objektet e QTQ-së prodhohen kriptovaluta.

“Sot dëgjova nga mediat dhe jam tronditur me atë që po ndodh në GRC”, tha Trajçevski

Ai shton se nuk mund të kontrollohet situata për shkak se bëhet fjalë për 500-600 dyqane, magazina dhe hapësira punuese.

Ndryshe, sot kishte pas një denoncimi se po prodhohen kriptovaluta ilegale në QTQ, poicia kishte aksion policor. Më pas nga policia njoftuan se bëhet fjalë për objekt privat dhe se nuk ka elemente për vepra penale.

Related posts

Pas Austrisë, edhe Polonia me mbështetje të fuqishme për fillimin e bisedimeve në dhjetor

admin

Përmbyten numër i madh i shtëpive në Kërçovë prej vërshimeve të shiut

admin

Taravari: Kemi zëvendësim për Kastriot Rexhepin, kjo Qeveri do të bie!

admin