20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Sport

Tottenhami nuk e do Hazardin, por shikon nga Bale

Tottenhami thuhet se është i interesuar që ta rikthejë përfundimisht Gareth Balen në skuadër.

Ylli uellsian nuk po kalon kohë të mira te Real Madridi dhe në janar apo në verën e vitit të ardhshëm do të largohet.

Sipas asaj që raporton El Nacional, Spurs kanë shansin që të transferojnë edhe Edn Hazardin, mirëpo e kanë refuzuar.

Ata janë të fokusuar në shërbimet e Bale, që në edicionin e kaluar ishte pjesë e tyre në formë huazimi.

Trajneri i ri, Antonio Conte, beson në aftësitë e uellsianit dhe kërkon që ai të jetë nën urdhrat e tij.

Italiani e njeh shumë mirë edhe belgun nga koha me Chelsean, por që kërkon lojtarë më të shpejtë në sulm. 

Related posts

Fabregas komenton pjesën defanzive të Gavit, por komentuesit e kundërshtojnë

admin

Olivier Giroud hands Chelsea boss Frank Lampard Leeds selection dilemma with strongest XI now fit

Lea Musliju

Frank Lampard has emerged as the greatest threat to Jurgen Klopp, Pep Guardiola and Jose Mourinho

Lea Musliju