12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Torino: Dy lojtarë pozitivë me COVID-19

Torino ka njoftuar se dy lojtarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 përpara ndeshjes së rëndësishme kundër Cagliari nesër.

Torino njoftoi për këto raste përmes një deklarate zyrtare, duke konfirmuar dy raste pozitive për COVID-19.

“Klubi i Futbollit Torino njofton se lojtarët dolën pozitivë pasi u testuan në kuadër të protokolleve të cilat janë në fuqi”.

“Dy lojtarë të ekipit të parë testuan pozitivisht për COVID-19. Në marrëveshje me autoritetet shëndetësore, të dy anëtarët tashmë janë vendosur në izolim nën mbikëqyrjen e personelit mjekësor” shkroi klubi..

Klubi gjithashtu njoftoi se do të ndjekin çdo procedurë që duhet ndjekur mbi këto raste.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com