28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Top transferimet e merkatos verore, nga Havertz te Thomas Partey

Ka përfunduar një nga afatet kalimtare më interesante në botën e futbollit.

Pothuajse në shumicën e shteteve merkatoja është mbyllur dhe ka pasur lëvizje tejet interesante.

Chelsea është klubi që ka bërë goditje më të mëdha këtë afat, edhepse në ditën e fundit nuk kishte asnjë lëvizje.

Ndërkohë, Premierliga vijon të mbetet kampionati që ka shpenzuar më shumë në transfere.

Më poshtë top transferimet e vitit 2020:

Kai Havertz – Chelsea
Timo Werner – Chelsea
Hakim Ziyech – Chelsea
Ben Chilwell – Chelsea
Thiago Silva – Chelsea
Alex Telles – Man Utd
Edinson Cavani – Man Utd
Donny van de Beek – Man Utd
Ruben Dias – Man City
Ferran Torres – Man City
Nathan Ake – Man City
Thomas Partey – Arsenal
Diogo Jota – Liverpool
Thiago Alcantara – Liverpool
Gareth Bale – Tottenham
James Rodriguez – Everton
Serginho Dest – Barcelona
Pjanic – Barcelona
Luis Suarez – Atletico
Arthur – Juventus
Federico Chiesa – Juventus
Alvaro Morata – Juventus
Achraf Haimi – Inter
Arturo Vidal – Inter
Victor Osimhen – Napoli
Amir Rrahmani – Napoli
Marash Kumbulla – Roma
Chris Smalling – Roma
Sandro Tonali – Milan
Ante Rebic – Milan
Leroy Sane – Bayern Munich
Moise Kean – PSG
Rafinha – PSG.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com