39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Томори во „пет до 12“ го одбил Вест Хем

Младиот дефанзивец на челси Фикајо Томори е еден од играчи кои ги обележаа последните минути од преодниот рок во Премиер лигата.

Челси сакаше да го испрати на позајмица во Вест Хем бидејќи од менаџерот Френк Лампард нема да добива многу минути оваа сезона.

Сепак Томори не бил воодушевен од намерата на клубот да го испрати во другиот крај на Лондон. Според „Скај Спорт“ тој 10 минути пред крајот на преодниот рок го одбил Вест Хем.

На овој начин Вест Хем останаа без планираното засилување, а Томори го навлече гневот на клупските челници и менаџерот. Сигурно е дека овој потег нема да му го поправи статусот во клубот.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More