-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Tjetër mungesë te Reali, lëndohet Modric

Listës së lëndimeve te skuadra e Zinedine Zidanes, pos Toni Kroos dhe Federico Valverde, i është bashkuar Luka Modric.

Kroati u detyrua të largohet para kohe nga stërvitje, meqenëse ka ndjerë dhimbje në shpinë.

Në orët në vijim Modric do kryejë testet mjekësore, derisa fokusi kryesor i lojtarit thuhet se është ndeshja e radhës ndaj Real Betisit në vikend.

Modric ka munguar vetëm dy herët këtë edicion ndaj Granadas dhe Alcoyanos. Ai i ka zhvilluar të gjitha ndeshjet e tjera, duke nisur si titullar në 19 nga 20 ndeshjet e fundit.

Mbetet të shihet nëse Modric do jetë i gatshëm për Betisin, ngase ndaj Cadizit nuk është i ftuar.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com