15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Mbrojtësi i Arsenalit, Kieran Trippier ka pësuar lëndim në ligamente në gjurin e majtë.

Ylli i Arsenalit që këtë edicion ka pasur probleme të shpeshta me lëndime, nuk do operohet.

Përplasja e fundit ndaj James Milner të Liverpoolit, e ka lënë me dëmtime serioze, ngase ka lënduar ligamentet dhe do jetë jashtë fushës për se paku një muaj.

Tierney ka bërë 33 paraqitje këtë edicion, duke shënuar dy gola dhe katër asistime.

Ai mungoi në gjashtë ndeshje këtë vit shkaku i një tjetri lëndim në gju.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com