24 C
Los Angeles
November 27, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Thaçi: Zaev duhet të ftojë Kasamin dhe Gashin, përndryshe duhet të ulet me opozitën

Shkup, 16 nëntor – Menduh Thaçi nga Partia Demolratike Shqiptare, në paraqitjen e tij në ClickPlus në TV21 thotë se kryeministri Zoran Zaev duhet të ftojë në ekzekutiv Lëvizjen Besa dhe Alternativën.

Thaçi thotë se Zaev duhet të sqarohet me liderët, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi, përndryshe, sipas tij, me vetëm 61 deputet, do të duhet të bisedohet me opozitën.

Related posts

Ganiu mirëpret në komunë fëmijët nga kopshti “Borëbardha”

admin

OBRM-PDUKM po shqyrton opsionet për një votë mosbesimi të jetë të enjten

admin

Zgjedhjet lokale lënë në harresë pandeminë

admin