9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Tetovë, miratohet kërkesa e studentëve për uljen e çmimit të biletave për transportin publik

Këshilli Drejtues i Ndërmarrjes për Transport Publik në Tetovë dhe Këshilli i Komunës së Tetovës kanë miratuar kërkesën e studentëve për uljen e çmimeve të biletave për transportin publik.

Me ndryshimin e çmimores për transport publik për nxënësit dhe studentët nga 6 mijë denarë siç u propozua në fillim për një vit, tani do të kushtojë 2.500 denarë, bëjnë të ditur nga Parlamenti studentor i UEJL-së.

Ndryshe, fillimisht u vendos që çmimet e biletave të ndahen në pesë kategori: (A) për të gjithë qytetarët, (B) studentët dhe administratorët, (C) pensionistët dhe personat me invaliditet të ulët, (D) të punësuarit në komunë dhe (E) për personat me mbi 80 përqind invaliditet.

Related posts

Zgjedhjet Lokale 2021, AP dhe PP do të monitorojnë procesin zgjedhor

Admin

Qytetarët e Maqedonisë së pari do ta dezinfektojnë gishtin dhe më pas do të votojnë

Admin

Regjistrohen 395 raste të reja në Maqedoni, humbin jetën 14 persona

Admin

Vrasje në Shkup, i biri ther nënën e tij

Admin

Reagim ASH – AA: Ramiz Merko thyen heshtjen zgjedhore, asfalton rrugë një ditë para zgjedhjeve

Admin

Finalizohet “Open Ballkan”, zyrtarizohet marrëveshja Rama-Vuçiç-Zaev

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com