9.8 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Testet e para përjashtojnë një dëmtim të rëndë për Piquen

Gerard Pique pësoi një lëndim në gju gjatë ndeshjes me Sevillan në kuadër të Copa del Rey.

Testet e para të bërë nga Esport3 thonë se Pique nuk do të mungojë për shumë gjatë, pasi lëndimi nuk duket serioz.

Mbrojtësi katalunas shënoi golin e fitores në minutë shtesë për t’i siguruar skuadrës vazhdimet.

Pique, edhe pse i lënduar, luajti gjatë gjithë ndeshjes pasi Ronald Koeman ka zhvilluar pesë zëvendësimet e mundshme.

Gjatë ditës së sotme ai do të ketë edhe ndonjë test tjetër, por nuk pritet që të mungojë shumë gjatë.

Do të shohim në qoftë se do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Osasuna.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com