10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Тешки противници за Риека, малку полесни за Динамо и Црвена звезда

Попладнево УЕФА ги одреди групите во Лига Европа за сезоната 2020/2021. Сезонава во Лига Европа се натпреваруваат 48 екипи кои се поделени во 12 групи.

Главните фаворити Арсенл, Тотенхем, Рома добија лесни групи, додека екипите од поранешна Југославија (Динамо, Црвена звезда и Риека) имаат интересни групи.

Најинтересни групи се Ф и Х во кои се Реал Сосиедад, АЗ Алкмар, Риека, односно Селтик, Спарта Прага, Милан, Лил.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More