18.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Тешка сообраќајка во Трубарево, загина мотоциклист

Денеска околу 13.00 часот во с. Трубарево се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „бмв“ со скопски регистарски таблички, управувано од Д.Д. (1948), пешак малолетник и мотор управуван од Ќ. И. (1980) од.с.Долно Лисиче.

Возачот на моторот на лице место им подлегнал на повредите. Со возило на Итна медицинска помош Д. Д.и малолетникот се пренесени во Ургентен Центар.

Увид се врши на местото на несреќата, информираат од МВР. Информациите се дека десетгодишното дете се бори за живот.

Related posts

Gati dy mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për zgjidhjen e problemit me qentë e pastrehë në Gostivar

Admin

Apel për kumanovarët që akoma nuk janë regjistruar

Admin

Mickovski nuk pret fitore në Shkup

Admin

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com