8.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Tërmeti me magnitudë 7.7 godet Australinë, alarm për cunami

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në oqeanin Paqësor në afërsi të Australisë.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë i një madhësie 7.7 të shkallës rihter, me epiqendër 470 km larg nga Vanuatu dhe New Caledonia.

Në afërsi të epiqendrës ndodhen disa ishuj, ndërkohë që nuk raportohen dëme material deri në këto momente.

Autoritetet po qëndrojnë në gatishmëri, për shkak të frikës së një cunami të mundshëm. Pak para tërmetit 7.7 të shkallës rihter, janë regjistruar edhe dy tërmete me magnitudë 6.

Related posts

EMA miratoi dozën e tretë të vaksinës Moderna

Admin

Miliona doreza të papastra dhe të përdorura nga Tajlanda janë futur në SHBA si për të reja

Admin

Pamje rrëqethëse nga droni në La Palma, destinacioni i preferuar turistik shkatërrohet nga zjarri dhe hiri i llavës

Admin

Putin urdhëron masa të reja për të luftuar koronavirusin

Admin

OKB: Gazrat serrë shënuan rekord në vitin 2020

Admin

Dhjetë vjet burgim për ish-pjesëtaren gjermane të Shtetit Islamik

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com