30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni Shqipëri

Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndihen edhe tek ne

Tiranë, 13 Korrik – Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë, teksa epiqendra ka qenë në Lezhë.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka rënë me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter, me epiqendër 10 km në perëndim nga qyteti i Laçit, dhe 38 km në veri nga Durrësi, me thellësi 13 km.

Deri më tani, nuk ka raportime për dëme.

Related posts

Ilire Dauti i drejtohet BDI-së: “Si nuk turpëroheni”

admin

Ulet çmimi i mazutit, çmimet e karburanteve të tjera mbeten të njëjta

admin

Xhaferi: Kuvendi është përgatitur të debatojë për çdo vendim me Bullgarinë

admin