22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Bota

Tërmet i fuqishëm në Japoni

Një tërmet me fuqi 6.6 ballë të shkallës Rihter goditi sot juglindjen e arkipelagut japonez Ryukyu.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej dy kilometrash, rreth 312 kilometra në jug të Nahas, në ishullin Okinawa, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare, raporton Reuters.

Së paku deri më tani, nuk raportohet për viktima në njerëz ose dëme materiale. 

Related posts

Për çka angazhohet Trumpi, e për çka Bideni: Ja nëntë çështjet kryesore dhe përgjigjet e tyre

admin

BE: Situata në Bosnje është shqetësuese

admin

BE-ja: Azerbajxhani dhe Armenia të ruajnë armëpushimin

admin