5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Tërmet 4,3 ballë në lindje të Kretës

Një tërmet i moderuar goditi në zonën e detit në brigjet verilindore të Kretës herët në mëngjes të hënën.

Sipas një leximi të automatizuar të Institutit Gjeodinamik të Athinës, lëkundja ishte 4.3 në shkallën Rihter dhe u regjistrua 52 kilometra larg qytetit të Sitia.

Instituti Euro-Mesdhetar dha një regjistrim paraprak të tërmetit prej 4.6 ballësh.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com