19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Shqipëri

Tërmet 3.9 ballë në Shqipëri, 17 km larg Vlorës

Një termet me magnitudë 3.9 ballë ka ndodhur ditën e sotme 17 km larg Vlorës.

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale, ndërsa thellësia raportohet të ketë qenë 2 km.

Sipas “EMSC”, që është faqja e specializuar për tërmete, lëkundja sizmike u ndje në 22:49:36 dhe zgjati disa sekonda.

Epiqendra e tërmetit ishte në Orikum.

Lëkundjet sizmike janë shoqëruar me momente frike dhe paniku te qytetarët, por magnituda ka qenë e vogël.

Related posts

‘Lufta’ me COVID-19, mbërrijnë edhe 29,250 doza Pfizer në vendin tonë

Admin

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë: Rregjistrohen 295 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit

Admin

Nikolla pret ambasadorin e Zvicrës: Fuqizim i bashkëpunimit parlamentar dhe mbështetje për reformat

Admin

Mbi 97 për qind e familjeve në Shqipëri nuk i plotësojnë nevojat për ushqim e veshje

Admin

Manastirliu me fëmijët e shtëpisë së “Zyber Hallulit”: Vit shkollor të mbarë dhe të shëndetshëm

Admin

Nga New Yorku në Prishtinë/ Rama viziton nesër Kosovën, zbardhet axhenda

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com