24.8 C
Skopje, NM
25/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Тер Штеген ќе го пропушти Ел Класико

Првиот голман на Барселона Марк-Андре тер Штеген ќе го прескокне и дербито со Реал Мадрид. Ел Класико е на програмата на 24 октомври на „Ноу Камп“ во Барселона.

Германскиот репрезентативец се уште се рехабилитира од операцијата на коленото, а тренерот Роналд Куман не е оптимист дека ќе може да ги користи неговите услуги во дербито.

„Не верувам дека Марк ќе биде подготвен до наредната недела. Не постои точен датум кога тој треба да се врати. Мораме да следиме како се одвива неговата рехабилитација“, рекол Куман.

Тер Штеген е во Барселона од 2014 година, минатата сезона прими 36 голови во Ла Лига на исто толку натпревари. Германецот има договор со Барселона до 30 јуни 2022 година.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More