15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Tensionet mes Lampard dhe Kante, francezi mund të largohet për të realizuar ëndrrën

Tensionet ndërmjet Frank Lampard dhe N’Golo Kante mund ta detyrojnë reprezentuesin nga Franca që të largohet nga Chelsea dhe ëndrra e tij është që t’i bashkohet Real Madridit.

La Parisien raportoi se Lampard nuk i dha leje mesfushorit që t’i bashkohet një feste të mikut të tij dhe kjo nuk u prit mirë nga 29-vjeçari.

Më tutje, gazeta franceze shkruan se Kante ëndërron të luaj në “Santiago Bernabeu”, por gjiganti i La Ligas ende nuk ka treguar ndonjë interesim për ish-lojtarin e Leicester Cityt.

Kante ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2023 dhe agjenti i tij beson se ai mund të largohet me lehtësi gjatë afatit kalimtar veror të vitit 2021.

Related posts

Fabregas në përkrahje të Enrique: Edhe në Euro 2008 Spanja nuk ftoi lojtarë të rëndësishëm, pastaj e dimë çfarë ndodhi

Lea Musliju

ZYRTARE: Mostovoy rezulton pozitiv me COVID-19, Russia e zëvendëson me Yevgenyev në “Euro 2020”

Lea Musliju

Stadiumet nikoqire të “Euro 2020”

Lea Musliju

Ronaldo për “Euro 2020”: Nuk premtoj asgjë, por jemi këtu për të fituar

Lea Musliju

Turqia – Italia, formacionet e mundshme

Lea Musliju

Mancini: Jam optimist dhe i sigurt, më vjen keq për Sensin dhe Pellegrinin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More