23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Temperatura deri në 43 gradë; Ja kur pritet të largohet i nxehti Afrikan

Sipas MeteoAlb, duke filluar nga sot dhe deri në fundjavë vendi ynë do jetë me temperatura shumë të larta ku pritet që pjesa më e madhe e Ultësirës Perëndimore të shënojë vlera nga 39 deri në 42 gradë Celsius, zona të izoluara si Elbasani dhe Berati ngjitet termometri edhe në 43 gradë Celsius gjatë së enjtes.

Ndërsa duke filluar nga e hëna temperaturat do të përmirësohen dhe do të ketë pak ulje.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com