14.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Bota

Të paktën 3 të vdekur dhe 8 të plagosur deri më tani nga stuhitë në Turqi

Një stuhi e fuqishme goditi Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë të hënën, duke vrarë të paktën një person dhe duke shkaktuar kërdi në qytetin me rreth 15 milionë banorë.

Një grua u vra në lagjen Esenyurt të Stambollit, ku erëra të forta shkatërruan një pjesë të një çatie e cila ra mbi të dhe fëmijën e saj. Fëmija mbijetoi me plagë.Diku tjetër në qytet, erërat rrëzuan një kullë sahati, shkulën pemë dhe shkaktuan përmbysjen e të paktën tre kamionëve. Të paktën tetë persona u plagosën, raporton AP.

Bosfori, rruga e ngushtë ujore që ndan qytetin, u mbyll gjithashtu për trafikun detar dhe shërbimet e trageteve u anuluan.

Related posts

A jemi vërtet vetëm? Shkencëtarët së shpejti shpresojnë të ‘zhbllokojnë’ sekretet e universit!

admin

Komisioni Evropian: Qëndrimi për Fondin e Rimëkëmbjes nuk ndryshon

admin

Sulmohen me thikë dy gra në Zvicër, dyshohet për sulm terrorist

admin