15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Sport

Të gjithë po pyesin se si Sadio Mane e humbi këtë mundësi për gol

Sadio Mane humbi një shans për Liverpoolin kundër Leeds, duke e gjuajtur atë mbi traversë.

Mohamed Salah i kaloi mysafirët në epërsi, duke realizuar nga një distancë e afërt në Elland Road.

Dhe partneri i tij në sulm kishte një mundësi perfekte për të dyfishuar epërsinë e skuadrës së tyre.

Image: PA

Diogo Jota fillimisht e përfundoi pothuajse të gjithë punën, duke zgjedhur sulmuesin senegalez i cili nuk ishte në gjendje ta përfundonte lëvizjen me një gol.

Topi ishte pak prapa yllit të Liverpoolit, por një shans që ai me të vërtetë duhej ta përfundonte.

Tifozët në internet mendojnë se ai duhet të kishte shënuar për 2-0.

Njëri prej tyre në Twitter tha: “Dhe Salah është problemi …”

Një i dytë shkroi: “Mendoni se ‘prekjet’ nuk janë aq të lehta”.

Një i tretë shtoi: “Nëse do të ishte Werner, do të kishte mijëra llogari që do e tallnin atë”. 

Related posts

Benzema dhe Osimhen, sulmuesit më efektivë të shtatorit

Admin

Kosova U-17 në konkurrencën e femrave luajti baras ndaj Bjellorusisë

Admin

Brahim Diaz nuk mendon për kthimin te Reali

Admin

Vidal dhe Correa në ekipin e Interit për ndeshjen kundër Shakhtarit

Admin

Morata dhe Dybala kryejnë vizitat mjekësore, pritet t’i mungojnë gjatë Juventusit

Admin

Pedro futet në histori të derbit, ka shënuar gola me të dyja skuadrat

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com