22 C
Los Angeles
November 28, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Taravari: BDI ndihmoi Gruevskin të ik nga Dibra

Shkup, 9 nëntor – Arben Taravari në emisionin në T7 të Kosovës, tha se partia e Agim Nuhiut, pra BDI, është ajo që nëpërmjet Dibrës i ka ndihmuar të ik nga shteti Nikolla Gruevki.


“Tregoni opinionit se i keni ndihmuar Gruevskit të largohet nga Maqedonia nga Dibra”, i tha Taravari, Agim Nuhiut.
Taravari tha se shqiptarët për 20 vite nuk kanë parë ndryshim dhe janë të robëruar nga BDI-ja.


Poashtu gjatë emisionit ai tha se dy muaj më parë në Tetovë janë djegur gjallë 14 persona dhe askush nuk ka marrë përgjegjësinë për këtë ngjarje.

Related posts

Konferenca e nëntë ndërkombëtare e SHPRM-së

admin

Bislimovski: Na pret një vit i vështirë energjetik

admin

Shoferi ka patur disa tuba me naftë në pjesën e përparme të autobusit, shpërthimi ka ndodhur përshkak ngrohjes

admin