22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Kronika

Sulmon verbalisht një shtetase të Shqipërisë, arrestohet mashkulli kosovarë me të meta psikike

Një shtetase e Republikës së Shqipërisë ka raportuar një mashkull kosovarë në polici. Kjo pasi sipas saj përderisa ajo ishte në vendin e punës së saj është ofenduar me fjalë nga nga kosovari që njëkohësisht sipas policisë i njëjti ishe me probleme psikike.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Opterushë në qytetin e Rahovecit.

Viktima femër shtetase e R. Shqipërisë ka raportuar se derisa ishte në vendin e saj të punës, është kanosur verbalisht nga i dyshuari mashkull kosovar (me probleme psikike).

Po ashtu me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Related posts

Në Prishtinë arrestohet një person i kërkuar nga gjykata

admin

Shtetas të Maqedonisë dhe Turqisë kapen duke kontrabanduar ari dhe argjend

admin

Me 30 kallëpë tritoli në makinë, dy të arrestuar në Lezhë

admin