29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Bota

Sulmohet Ambasada e Arabisë Saudite në Holandë

Policia holandeze tha se është duke i hetuar të shtënat që ndodhën në mëngjes, ndërsa u raportua se asnjë person nuk është lënduar në këtë rast.

Autoritetet thanë se ndaj objektit të ambasadës së këtij shteti u qëllua me disa plumba para orës gjashtë të mëngjesit, shkruan Reuters.

Një zëdhënëse e policisë nuk ofroi më shumë hollësi për këtë rast.

Related posts

I dyshuari për vrasjen e Shinxo Abes do t’i nënshtrohet vlerësimit psikiatrik

admin

Zelensky i drejtohet deputetëve norvegjezë, kërkon më shumë armë dhe mbylljen e porteve evropiane për anijet ruse

admin

Kriza e Ukrainës – a mund të ndodhë kthesa në Antalia?

admin