12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Sulm në Suedi, dyshohet për terrorizëm

Tetë persona janë plagosur me thikë në një sulm të dyshuar terrorist në Suedi. Tre nga të plagosurit janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, transmeton Insajderi.

Ngjarja ka ndodhur në Vetlanda.

Sipas policisë lokale, një i ri, rreth të njëzetave, ka goditur me thikë disa persona.

I riu u qëllua në këmbë nga policët dhe është dërguar në spital, raportojnë mediat suedeze.

Ende nuk dihen arsyet e këtij sulmi, por policia po e heton si “sulm terrorist”.

Related posts

Zëdhënësi i Clinton: Gjendja e tij është përmirësuar, pritet të lirohet sot nga spitali

Admin

Çmimi i UNESCO-s për Arsimimin e Vajzave dhe Grave 2021, mbështetje për një rol unik të tyre

Admin

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Admin

Policia australiane ka konfiskuar ngarkesën më të madhe ndonjëherë të heroinës, me vlerë prej 104 milionë dollarë

Admin

Olaf Scholz mund të jetë kancelari i ardhshëm i Gjermanisë

Admin

Ende nuk dihet nëse deputeti Sir David Amess kishte qenë në cak nga sulmuesi – autoritetet janë duke e hetuar rastin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com