1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Sulm kibernetik ndaj Inspektoratit Shtetëror të Mjedisit

Inspektorati Shtetëror i Mjedisit ka njoftuar se mbrëmë ka qenë cak i sulmeve nga hakerët. Cak i hakërreve ka qenë posta elektronike e këtij Inspektorati, me çrrastë deri tek mediat janë dërguar komunikata të vjetra të Inspektoratit në fjalë. Nga ky inspektorat këtë sulm të hakërreve e cilësojnë si presion ndaj punës së tyre.

“Këtë ngjarje e vlerësojmë si presion ndaj punës tonë dhe dëshirojmë të njoftojmë opinionin se do të vazhdojmë të kryejmë punën tonë, në mënyrë transparente dhe joselektive”, njoftojnë nga Inspektorati Shtetëror i Mjedisit.

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com