28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Uncategorized

Суарез: Сакаа да ме тргнат од Меси

Луис Суарез за уругвајските медиуми проговорил за неговиот однос со Лионел Меси. Тој раскажал дека изминатите месеци често разговарале за желбата на меси да ја напушти Барселона.

„Од почит кон нашиот однос нема да откријам за што разговаравме, но тој беше во многу тешка ситуација“, рекол поранешниот напаѓач на Барселона.

„Тој сакаше да замине, а клубот не сакаше да го пушти. Се обидов да го поддржам, да се грижам за него, да му го свртам вниманието од целата таа ситуација во која се наоѓаше“.

Уругваецот тврди дека поради неговиот добар однос со Меси клубот донел одлука тој да замина.

„Мислам дека сакаа да ме тргнат од него, можеби им пречеше што сме во добри односи. Тоа што тој сакаше да замине немаше врска со мене. Требаа да ја почитуваат неговата одлука“, рекол Суарез и дополнил.

„Постој можност Меси да заигра за некој друг клуб, но доколку започне повторно да се чувствува комотно и среќно и доколку се смени раководството тогаш тој ќе сака да остане во Барселона. Тој е мој пријател и мене би ми било драго да остане и да биде успешен, но доколку реши да замине ќе ја поддржам и таа негова одлука“.

Related posts

South Korea designates arriving Afghans as ‘persons of special merit’

Admin

23,845 active cases with covid in Kosovo

Admin

Vucic receives invitation to attend enthronement of Metropolitan Joanikije in Montenegro

Admin

Diabetes and Covid 19: Self-care tips to manage the condition amid pandemic

Admin

Buckingham Palace garden visitors write bad reviews on TripAdvisor: ‘I feel robbed by royals’

Admin

Princess Beatrice opens up about living with dyslexia: Know all about the learning disorder

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com