30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Suarez për ditët e fundit te Barca: Kam qarë, kam stërvitur i vetëm

Luis Suarez u largua nga Barcelona pas qëndrimit gjashtë vjeçar, duke nënshkruar për Atletico Madrid.

Gjatë kohës së tij në fanellën te Barcelona, ai u bë një ikonë e klubit, por fundi ishte i keq, duke përjetuar një poshtërim të madh.

Ai tani ka folur hapur për ditët e fundit si lojtar i Barcelonës.

“Ditët para transferimit te Atletico ishin të komplikuara. Kam qarë shkaku i asaj që po kaloja, nuk e pranova mirë mesazhin e klubit”, ka deklaruar Suarez.

“Ata kërkonin një zgjidhje se si të largohesha nga ekipi. Ishte një mënyrë e keqe për ta bërë atë. Kishte gjëra për të cilat nuk dija asgjë. Unë stërvitesha i vetëm, dhe nuk kam luajtur 11×11 gjatë stërvitjes”.

Duke folur për përshëndetjen e fundit me Messin, Suarez shtoi: “Unë nuk u habita që Messi më përshëndeti publikisht, ne e njohim mirë njëri tjetrin, ai e dinte rreth dhimbjes sime”.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More