30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Stoltenberg: NATO-ja vazhdon ta mbështesë përgjigjen civile të pandemisë KOVID-19

NATO-ja dhe ushtritë aleate vazhdojnë ta mbështesin përgjigjen civile të pandemisë KOVID-19. Pas Maqedonisë së Veriut dhe Çekisë, Shqipërisë dhe Malit të Zi marrin ventilatorë dhe material mjekësor, njoftoi sot në Tuiterin e tij Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

“#NATO dhe ushtritë aleate vazhdojnë ta mbështesin përgjigjen civile të oandemisë #KOVID-19. Çekia, Shqipëria dhe Mali i Zi marrin ventilatorë dhe material mjekësor nga rezervat. Të premten, Maqedonia e Veriut mori 60 ventilatorë”, njoftoi Stoltenberg në Tuiter.

Të premten, më 30 tetor NATO-ja ka dorëzuar 60 ventilatorë në Shkup, si pjesë e mbështetjes së Aleancës që të përballen me pandeminë. Donacioni ishte koordinim nga Qendra për koordinim të përgjigjes euroatlantike të katastrofave të NATO-s.

Related posts

Basha: Qeveria e ka humbur kontrollin mbi pandeminë

admin

Propozohen masa të reja: Kafenetë dhe restorantet të punojnë deri në ora 18:00

admin

Bytyqi: Qeverinë greke e shohim si partner

admin