11.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Sterling largohet nga kombëtarja e Anglisë, zëvendësohet nga Reece James

Raheem Sterling është larguar nga kampi i kombëtares së Anglisë.

Ylli i Manchester City ishte grumbulluar në listën e Gareth Southgate për ndeshjet e tetorit, por ato nuk do t’i zhvillojë.

Anësori anglez është tërhequr nga grumbullimi, si pasojë e një lëndimi, bëjnë të ditur mediet britanike.

Lojtari do t’i humb të tri ndeshjet e Anglisë këtë muaj.

Nuk dihet se cili është lëndimi i Sterling, por mungesa e tij te Manchester City pas rikthimit do të ishte humbje e madhe për ‘Citizens’.

Sterling shkonte në grumbullimin e Anglisë në një formë mjaft të mirë, pas golit të shënuar kundër Leeds United.

Anëtarin e Manchester City do ta zëvendësojë Reece James, i cili ka shkëlqyer së fundmi me fanellën e Chelsea.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com