2.8 C
Skopje, NM
24/09/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 Përzgjedhjе nga redaktori

2 të vdekur dhe 194 raste të reja me Covid në Maqedoni të Veriut

Në 24 orët e fundit janë bërë 1697 testime ndërsa janë regjistruar 194 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 77 raste të reja, në Kumanovë 9, Dibër 3, Shtip 5, Prilep 11, Tetovë 16, Strugë 3, Veles 5, Manastir 6, Ohër 2, Kavadar 3, Gostivar 5, Gjevgjeli 1, Strumicë 9, Kriva Pallankë 3, Radovish 6, Koçan 10, Probishtip 3, Berovë 1, Vallandovë 3, Vinicë 3, Dellçevë 2, Shën Nikollë 5, Kërçovë 2 dhe Negotinë 1.

Sot ISHP ka regjistruar 158 të shëruar nga Covid, por nga ana tjetër kanë ndëruar jetë dy pacientë. Bëhet fjalë për një pacient 80 vjeçar nga Prilepi dhe një 54 vjeçar nga Velesi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur 17977. I të shëruarve 14959. I të vdekurve 739. Ndërsa rastet aktive për momentin janë 2279.

Related posts

Analizë: Ndërtimet ilegale në Ohër trefish më shumë se sa në Çair

Admin

Zhurmë e madhe për “Titanikun” në Çair, ndërsa për mbi 300 mijë objekte ilegale hulumtuesit mbyllin sytë

Admin

Analizë: Sa kanë gjasa në zgjedhjet lokale të fitojnë kandidatët e pavarur?

Admin

Dimitrovi prezantoi Programin nacional për harmonizim me BE-në – katër qëllimet

Admin

Qeveria: Deklarata e Zakarijash është në kundërshtim me propozimin portugez

Admin

Bieber: Me veton, Bullgaria po keqpërdorë fuqinë si një anëtare e BE-së

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com