19.8 C
Skopje, NM
21/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Србите со Божја помош ќе се одбранат од Халанд

Норвешка и Србија вечерва во Осло ќе го одиграат полу-финалниот бараж за пласман на Европското првенство.

Најголема закана по голот на Србија ќе претставува Ерлин Халанд напаѓачот на Борусија Дортмунд.

Српскиот селектор Љубиша Тумбаковиќ се надева дека дополнителна помош ќе се одбранат од 20 годишниот напаѓач.

„Верувам во Бога и Бог ќе ни помогне да го запреме Халанд“, порачал Тумбаковиќ.

Натпреварот во Осло ќе започне во 20:45 часот.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More