10.8 C
Skopje, NM
15/06/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Sporting Lisbon shpallet kampion i Portugalisë pas 19 viteve

Sporting Lisbon janë shpallur kampion pas fitores së tyre fituar 1-0 ndaj Boavista në kuadër të Ligës së Portugalisë.

Këtë sezon, Sporting ishin të pandalshëm duke fituar kampionatin pa asnjë humbje të vetme.

Kjo është hera e parë që skuadra fiton këtë trofe që nga viti 2002.

Edhe pse lojtarët e tyre kryesor vazhduan të largohet ndër vite nga ta, në fund Sporting arriti që të fitojë titullin e kampionit.

Gjatë tërë kampionatit, ata kanë pranuar vetëm 15 gola dhe ky është titulli i 19-të në histori të klubit sa i përket ligës portugeze.

Related posts

Një tifoz në gjendje të rëndë, ra nga ulëset e stadiumit gjatë ndeshjes Angli – Kroaci

Lea Musliju

Kryendeshja e ditës së sotme, Spanjë – Suedi

Lea Musliju

Poloni – Sllovaki, ndeshja tjetër që zhvillohet sot

Lea Musliju

Mbyllet baras pjesa e parë mes Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut

Lea Musliju

Pandev bëhet golashënuesi i dytë më i vjetër në histori të Kampionatit Evropian

Lea Musliju

Gabim në mbrojtje nga Austria, përfiton Pandev dhe barazon rezultatin

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More