19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Sport

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Barazimi ndaj Apolonisë la të zhgënjyer trajnerin e Partizanit Ilir Daja, i cili në intervistën për Gol pas Goli, theksoi se Partizani shpërdoroi shumë ndërkohë që Apolonia nuk vodhi asgjë, sipas trajnerit të të kuqëve i cili u ankua edhe për gjëndjen e fushës.

“Kishim ardhur për fitoren, Apolonia nuk vodhi gjë. Kemi bërë vetam gabimin e autogolit. Kemi bërë ç’është mundur për të përmbysur, kishim shumë raste, kontrolluam lojën. Na vështirësoi fusha. Nuk është normale të luash në 13:00 në një fushë që ka një javë pa u vaditur. Ne jemi ekip që luajmë poshtë dhe e kishim të vështirë. Barazimi i parë është para 9 javësh, nuk kishte pse ndikonte sot sepse kemi bërë mirë pas asaj ndeshje. Melo dhe Asani janë lojtarë të mirë me topin, por nuk gjejnë thellësi. As njëri as tjetri nuk mund të bënte gjë sot në atë terren”.

“Nuk e kam terrenin për justifikim, por po investojmë para në futboll dhe të mos ujisësh fushën. Cardoso nuk është qendërsulmues, por është përshtatur aty. Në merkaton e verës ishim të bllokuar dhe një lojtar i tillë kur luan qendërsulmues më shumë bën rolin e 9-shit fals sesa të gjejë golin. Cordeiro është lojtar që përpiqet shumë. Nuk është stërvitur rregullisht dhe nuk e ka formën optimale. Mungesa e golave është statistikë dhe nuk e kundërshtoj dot, por ka bërë mirë në manovrën tonë”, u shpreh Daja.

Related posts

MCKENNIE TASH ËSHTË LOJTAR I JUVENTUSIT

Zekirija Haxhiu

Billy Gilmour to Rangers? Steven Gerrard insists ‘no contact’ with Frank Lampard over Chelsea starlet

Admin

Anthony Joshua column: ‘I’ve been ready for Tyson Fury for a long time – Pulev fight won’t change that’

Admin

Alan Smith column: Why it’s time for Mikel Arteta to give Arsenal young guns a chance to stop the rot

Admin

George Russell commits future to Williams in 2021 despite Mercedes link

Admin

Jose Mourinho reveals ‘not everyone at Tottenham is happy’ after tough night for Harry Winks and Dele Alli

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More