1 C
Skopje, NM
26/02/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Tuchel: Dëshiroja ta sjell Suarezin tek PSG

Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka befasuar me deklaratën e tij para ndeshjes me Atletico Mardidin në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Tuchel deklaroi në konferencën për shtyp para ndeshjes se ai kishte dashur që të sjellë Luis Suarezin në Paris Saint Germain gjatë kohës sa ishte trajner i parisienëve vitin e kaluar.

“Të gjithë ishin të interesuar të nënshkruanin një nga lojtarët më të mirë në futbollin spanjoll. Ne e provuam dhe nuk mundëm. Suárez zgjodhi të qëndrojë në Spanjë dhe të shkojë në Atlético dhe atje ai po tregon atje edhe një herë cilësitë e tij”, tha Tuchel.

“Ai është një sulmues i lindur dhe Ai gjithmonë dëshiron të tregojë dëshirën e tij për të shënuar dhe asistuar. Ne i dimë cilësitë e tij dhe do të përpiqemi ta ndalojmë atë. Ndoshta ai do të ishte përshtatur mirë në Paris, por kjo është në të kaluarën tani”, përfundoi Thomas Tuchel.

Related posts

Rregullojnë marrëdhëniet Mourinho dhe Alli

Lea Musliju

Rregullojnë marrëdhëniet Mourinho dhe Alli

Lea Musliju

Pesë raste pozitive me COVID-19 në Inter

Lea Musliju

Një takim është planifikuar për javën e ardhshme midis udhëheqësve të Milanit dhe Calhanoglut

Lea Musliju

Conte merr lajme të mira, rikthehen dy yjet e skuadrës

Lea Musliju

Në mes të Beogradit ngritet flamuri shqiptar, Izmir Smajlaj merr medaljen e artë

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More