19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Mbrojtësi i Arsenalit, Kieran Trippier ka pësuar lëndim në ligamente në gjurin e majtë.

Ylli i Arsenalit që këtë edicion ka pasur probleme të shpeshta me lëndime, nuk do operohet.

Përplasja e fundit ndaj James Milner të Liverpoolit, e ka lënë me dëmtime serioze, ngase ka lënduar ligamentet dhe do jetë jashtë fushës për se paku një muaj.

Tierney ka bërë 33 paraqitje këtë edicion, duke shënuar dy gola dhe katër asistime.

Ai mungoi në gjashtë ndeshje këtë vit shkaku i një tjetri lëndim në gju.

Related posts

Guardiola bllokoi huazimin e Foden te Parma

Lea Musliju

Manchester United publikon listën e të ftuarve ndaj Granadas

Lea Musliju

Atletico Madrid konfirmon lëndimin e Suarezit

Lea Musliju

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Lea Musliju

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More