19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Mesfushori i Atalantas, Matteo Pessina ka dal pozitiv në analizat e COVID-19, që nënkupton se janë tetë lojtarë italianë që u preken derisa ishin duke përfaqësuar Kombëtaren.

Leonardo Bonucci, Federico Bernadeschi, Alessio Cragno, Alessandro Florenzi, Marco Verratti, Vincnezo Grifo, Salbatore Sirugu dhe tani Pessina janë të prekur me COVID-19.

Komunikata e plotë e Atalantas pa ndërhyrje:

“Atalanta njofton se në testet e fundit, Matteo pessina ka dal pozitiv me COVID-19”.

“Lojtari nuk ka simptoma dhe ka qenë i izoluar. Klubi ka aktivizuar të gjitha procedurat e protokollit dhe informuar autoritet”, shkruhet në komunikatë.

Related posts

Guardiola bllokoi huazimin e Foden te Parma

Lea Musliju

Manchester United publikon listën e të ftuarve ndaj Granadas

Lea Musliju

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Lea Musliju

Atletico Madrid konfirmon lëndimin e Suarezit

Lea Musliju

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More