21 C
Skopje, NM
12/05/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Laporta: Kemi katër ndeshje të mbetura për të fituar titullin

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është optimist se klubi do ta fitojë La Liga-n këtë edicion.

Barcelona dje shënoi fitore të vështirë te Valencia me rezultat 2 – 3, derisa renditën në pozitën e tretë në tabelë.

Pavarësisht që kanë mbetur vetëm katër ndeshje, Laporta është optimist se nëse i fitojnë të gjitha ndeshjet do shpallen kampion.

“E kam thënë para ndeshjes me Valencian se nëse fitojmë pesë ndeshjet e mbetura, jemi të bindur se do ta fitojmë ligën”.

“Mirë, tani nuk janë pesë ndeshje, tani janë katër ndeshje të mbetura për të fituar titullin”, tha ai.

Ndeshjet e radhës për Barcelonën janë kundër Atleticos, Levante, Celta dhe Eibar.

Related posts

Juventus kundër Milan, ndeshja vendimtare për të ardhmen e Ronaldos dhe Donnarummas

Lea Musliju

UEFA ‘kërcënon’ klubet, dy vite mos pjesëmarrje në LK

Lea Musliju

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në dy ndeshjet e Superligës

Lea Musliju

Vidal refuzon ofertën e gjigantit brazilian

Lea Musliju

Real Madrid humb durimin, Hazard nuk është në planet e klubit për vitin tjetër

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Ballkani – Arbëria

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More