21 C
Skopje, NM
12/05/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Sulmuesi i PSG-së, Mauro Icardi mund të rikthehet në Seria A, lëvizje që do t’i ndihmonte financiarisht ish skuadrës së tij, Interit.

Sipas Tuttosport, Juventus vazhdon të këtë interesimin për sulmuesin, me Roma dhe Napolin që gjithashtu interesohen.

Gazeta italiane zbulon se drejtori sportiv i Interit, Beppe Marotta ka vendosur klauzolë në marrëveshjen e Icardit me PSG-në që mund të aktivizohet këtë vit.

Nëse lojtari rikthehet në Seria A, bonusi është 15 milionë euro dhe për këtë arsye Marotta nuk do ta këtë problem kalimin e Icardit te Juventus.

Pos skuadrave italiane, interesim për argjentinasin kanë shprehur edhe top klubet angleze.

Related posts

Juventus kundër Milan, ndeshja vendimtare për të ardhmen e Ronaldos dhe Donnarummas

Lea Musliju

UEFA ‘kërcënon’ klubet, dy vite mos pjesëmarrje në LK

Lea Musliju

Mbyllen pjesët e para, këto janë rezultatet në dy ndeshjet e Superligës

Lea Musliju

Vidal refuzon ofertën e gjigantit brazilian

Lea Musliju

Real Madrid humb durimin, Hazard nuk është në planet e klubit për vitin tjetër

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Ballkani – Arbëria

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More