19 C
Skopje, NM
12/04/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Guardiola bllokoi huazimin e Foden te Parma

Roberto D’Aversa provoi të merrte Phil Foden te Parma në vitin 2019, por trajneri Pep Guardiola bllokoi lëvizjen.

Trajneri i Parmas ishte në kërkim të një sulmuesi të ri që do garonte me sulmin momental.

Sipas Calciomercato, Foden ishte një ndër prioritet kryesore.

Trajneri i Parmas e kishte shikuar lojtarin gjatë një ndeshje kur ishte pjesën e Anglisë U21.

Gazeta italiane raporton se Parma provoi dy herë që ta transferojë Foden atë verë, mirëpo ishte Guardiola që assesi nuk e lejoi largimin e anglezit.

Pas disa jave, ishte D’Aversa që e thirri trajnerin Guardiola, por ky i fundit sqaroi arsyen pse nuk do largohet: ‘Është lojtar i ri, por shumë i ofertë. David Silva do largohet dhe ai do jetë titullar këtë sezon’, ishte shprehur tekniku spanjoll.

Related posts

Manchester United publikon listën e të ftuarve ndaj Granadas

Lea Musliju

Tierney deri në gjashtë javë jashtë fushës, lëndon ligamentet

Lea Musliju

Atletico Madrid konfirmon lëndimin e Suarezit

Lea Musliju

Matteo Pessina pozitiv me COVID-19

Lea Musliju

Inter shpreson që Icardi të rikthehet në Seria A

Lea Musliju

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More